Звичайно, неприємно, коли вихованці хворіють і їм доводиться давати ліки. Хоча деякі потрібно давати лише для профілактики, але все одно, сам цей процес завдає маси незручностей, як господареві, так і тварині. Що ж робити?
З рідкими ліками все більш менш зрозуміло. Як правило, для них використовують шприц, а кішку просто утримують, вводячи ліки. Але що робити з пігулками і як правильно їх давати?
- Можна розпочати з менш неприємного способу. Підмішати пігулку в їжу. Однак для початку варто проконсультуватися з ветеринаром, або знайти потрібну інформацію про ліки в інтернеті. Якщо протипоказань зі змішуванням з їжею немає, можна приступати до дії. Краще потовкти таблетку за допомогою ложки або будь-якого іншого зручного предмета, а потім висипати в невелику порцію рідкого котячого корму, фаршу або будь-якої іншої смачної їжі, яку кішка з’їсть на два рази. Головне простежити, щоб вихованець з’їв все і до кінця.
- Якщо протипоказання все ж таки є, то спосіб номер два точно підійде. І шприц тут дуже поможе. Для початку все також потовкти таблетку, налити в невелику чашку води та всипати туди потовчену пігулку. Це щоб вона розчинилася. А потім влити рідину з чашки у сам шприц. Але як вводити шприц? Для цього також є певні поради.
Перше, що потрібно зробити – це сісти та трохи притиснути тварину ногами. Ліва рука потрібна для фіксації голови, а права для введення самого шприца в пащу вихованця. Тримаючи кішку потрібною рукою, слід вказівний і великий палець завести в рот кішки й протилежною рукою, тримаючи шприц, ввести ліки. Але варто пам’ятати про те, що після пащу кішки варто потримати закритою і піднятою до верху, щоб вона нічого не виплюнула.
Є ще спосіб дати пігулку вихованцю. Він досить неприємний і для господаря, і кішки. Але все ж таки робітник.
Потрібно зафіксувати тварину на столі чи дивані та сісти поряд. Зігнути ліву руку в лікті й такою хваткою зафіксувати тварину і, використовуючи пальці на цій руці, злегка відкрити пащу. Наступну дію варто зробити максимально швидко – правою рукою ввести таблетку і залишити її на корені язика, і одразу прибрати пальці з пащі. Різко закрити рота, щоб кішка не виплюнула пігулку, і потім трохи підняти голову тварини, при цьому масажуючи її горлянку (зверху вниз) для стимуляції ковтального руху.
Власне, все. Максимально неприємний спосіб, але краще, щоб тварина була здорова.
Це були три поради про те, як правильно давати ліки кішці. Головне, щоб тварина залишалася в полі зору, тому що деякі особливо хитрі особини випльовують таблетки вже за хвилину після всіх проведених махінацій, і живуть собі далі щасливим котячим життям.