Чи знаєте ви, що ви можете багато дізнатися про здоров’я та щастя вашого собаки, перевіряючи колір її калу?
Виявляється, його колір може бути провісником проблем зі здоров’ям і, якщо ви знаєте, на що звертати увагу, це допоможе вам вчасно розпізнати захворювання.
Ви коли-небудь стикалися з чорним або жовтим собачим калом і запитали, що може бути причиною?
Ознаки нездорового калу
Дуже темна або навіть чорна собача какашка може бути ознакою виразкової хвороби шлунка у собак або кровотечі шлунково-кишкового тракту.
Чорні собачі фекалії набувають свого кольору, тому що кров не свіжа – вона була перетравлена і встигла потемніти.
Що робити: стежте за послідом вашого собаки. Якщо вони худнуть і регулярно рвуть, а також залишають чорну собачу корму, зателефонуйте своєму ветеринару.
Сірий кал з’являється, якщо система травлення вашого собаки бореться з розщепленням жирів.
Це може статися або в результаті вживання занадто великої кількості жирної їжі, або через складнішу проблему з підшлунковою залозою.
Що робити: перегляньте харчування вашого собаки, можливо вона їсть занадто багато жирних продуктів, або у неї є можливість таємно від вас їх поглинати.
Малоймовірно, що ви зустрінете білий собачий кал, але якщо у фекаліях багато білих плям (які схожі на маленькі рисові зерна), це вірна ознака того, що вони мають стрічкові черви.
Що робити: приступайте до глістогонки вашого собаки якнайшвидше! Ваш ветеринар зможе допомогти вам знайти відповідний продукт для лікування стрічкового хробака.
Червоний кал, який містить червоні прожилки, може бути ознакою кількох речей:
- Коліт
- Інфекція анальної залози
- Травми прямої кишки
Завжди існує ймовірність того, що причиною появи червоного калу є поріз на задньому проході собаки, що не викликає безпосереднього занепокоєння.
Що робити: якщо ви бачите червоні прожилки в калі вашого собаки, зв’яжіться з вашим ветеринаром, якщо це відбувається неодноразово.
Якщо у вашого собаки кал рожевого або фіолетового кольору, на зразок варення, негайно зв’яжіться з ветеринаром. Це може бути ознакою важкого гастроентериту.
Жовтий кал у собаки є ознакою харчової непереносності.
Що робити: якщо ви нещодавно змінили раціон вашого собаки або знаєте, що він з’їв те, що не повинен, подумайте про зміну харчування. Якщо ви не вносили будь-яких змін і не знаєте причин, з яких у собаки жовтий кал – поговоріть з вашим ветеринаром.
Помаранчевий кал може означати, що система травлення собаки ефективно позбавляється від перевареної їжі раніше необхідного.
Зверніть увагу на печінку або жовчний міхур. Жовч розщеплює їжу, надаючи калу коричневий колір.
Зелений кал. Собака знову їв траву. Але зелений кал також може бути ознакою отрут чи паразитів.
Що робити: все зводиться до обставин. Ймовірно, вам нема про що турбуватися, якщо ви знаєте, що ваш собака з’їв багато трави, але якщо виявляються інші симптоми, такі як занепокоєння і блювання, зверніться до ветеринара.